Světový pohár La Seu 2015


Po 12. měsících jsem se znovu postavil na start závodu světového poháru. Předposlední díl letošní série hostilo krásné městěčko La Seu d'Urquell, které v roce 1992 přívítalo závodníky Olympijských her v Barceloně. Mezi nimi byl také i můj táta, proto je pro mě toto místo obzláště speciální.

Místní trať nepatří mezi ty nejtěžší, ale má svá specifika, mezi něž patří nízký průtok vody (8-10 kubíků) a časté pulzace. Tyto faktory dokáží zejména využít místní závodníci ze Španělska a sousední Francie, kteří zda mají oproti nám natrénovány stovky hodin. Také na výsledcích je to patrné :-) Pro mě se závod vyvíjel podobně jako v loňském roce, kdy jsem se dostal do finále. Oproti loňskému roku však přislo velké zlepšení a svoji jízdu jsem dokázal sjet čistě, čímž jsem si vysloužil konečné šesté místo.

Tento výsledek spolu s obhajobou mistrovského domácího titulu mi dokázal, že jsem se po zranění dal správnou cestou, ale rozhodně to chce ještě hooodně zapracovat!

Teď se již připravujeme v Pau, dějišti posledního SP a naše počínání můžete sledovat zde: www.youtube.com/channel/UCVagC⁠…a výsledky jsou zde: canoeliveresults.com/event/2015/pau⁠…

Vítejte na mém blogu!
Aktuální příspěvky