Austrálie twenty16 1/3 - první dojmy


První část zimní přípravy, která je již naštěstí zamnou, se nesla ve znamení skvělých tréninkových podmínek. Těžko si vzpomenu, zda jsem v Praze do Vánoc vůbec někdy absolvoval tolik tréninků na vodě... počasí nám přálo a tak jsme jezdili co nejvíc to šlo, prokládali to množstvím posiloven, běhů, tělocvičen a plaváním. Prostě vším co k tomu v tomto období patří. Zato z běžek jsem se ani nesnažil smýt letní mazání. Tak snad příští rok se na nich trochu sklouznu.

Ihned po oslavě nového roku, kterou jsem strávil v Rokytnici nad Jizerou s přáteli, dokonce jsem poslední den zahlédnul i pár sněhových vloček jsem se přesunul na dva měsíce k protinožcům na další část mé přípravy na novou sezónu.

Mám za sebou přibližně třetinu mého pobytu v Penrithu, městečku ležícím cca 60 km od Sydney, ve kterém vznikl vynikající vodní areál pro Olympijské hry v roce 2000. Co jsem za tu dobu už stihnul?

Hlavně oživit si vzpomínky na roky kdy jsem zde byl naposledy. V letech 2010, 2011, 2012 jsem se zde připravoval na novou sezónu. Poté jsem zvolil bližší variantu ve Spojených arabských emirátech. Jeden olympijský cyklus utekl jako voda v pražském kanále a já jsem po čtyřech letech znovu na místě, které mám strašně rád.

Po třech týdnech již cítím únavu, ale není se úplně čemu divit. Když jsme se okolo Vánoc loučili s trenérem a on mi posílal nový tréninkový plán, nezapomněl dodat, že tam toho raději napsal víc, abych se tu neflákal J Jeho plán plním pro jistotu na 110% a na vodě i mimo ni se toho snažím natrénovat opravdu co nejvíce. Čím těžší to teď je, tím víc mě to baví a velkou motivací jsou závody, které se tu v následujícím měsíci uskuteční. O nich vás samozřejmě budu informovat.

A co jsem stihl mimo trénink? Užít si slunce, oceán, písek, surfování a nádhernou přírodu. Udělal jsem si skvělý výlet vlakem do centra Sydney. Toto město považuji za jedno z nejkrásnějších na světě, samozřejmě až po Praze J. Za krátký čas jsem se zvládl také dvakrát přestěhovat, podle toho jak mi přijížděli moji tréninkový parťáci. V neposlední řadě si často pochutnáváme na místím mase. Grilování k místnímu životu prostě patří.

Mějte se doma krásně!

Vítejte na mém blogu!
Aktuální příspěvky