Vánoce v Březnu? Jistě!

Po dvou měsících v Austrálii jsem se moc těšil domů. Ani ne tak na chladné a zamračené počasí, které potrhuje letošní podivnou zimu, ale hlavně na kamarády a moji rodinu. Samozřejmě bych raději dále pádloval v teple, chodil v trenkách a užíval sluníčka, tak to však nefunguje a přišel čas na návrat do studené Evropy.

Můj hlavní úkol po příletu? Zní jednoduše, ale o to víc je záludný: NEONEMOCNĚT! Přechod z 35 stupňů k nule, z vyhřáté vody australským sluncem do ledové vltavské opravdu není žádný med. Už deset dní se potýkám s bolestí krku, asi přichází smrtelná rýmička. Nemůžu se toho pořádně zbavit a doufám, že se to nerozjede do něčeho horšího. Minulý rok jsem těsně před nominací deset dní proležel s nemocí a nerad bych to letos opakoval.

Proč jsem tento příspěvek vlastně nazval Vánoce v Březnu? Vysvětlení je znovu velice jednoduché. Moji partneři a sponzoři mi po příletu přichystali skvělá překvapení. Hned o první se postarala firma Galasport, pro kterou jsme s Vávrou a jejich designerem Filipem vyvíjeli nový model kajaku nazvaný RAD!. Můžete hádat co na mě tedy čekalo? No jistě, úplně nová loďka. Aby toho nebylo málo, ještě mi přichystali zbrusu nová pádla. Moc díky!

Můj nový partner na tento rok, společnost Hiko se rozhodla mi pomoci snížit teplotní rozdíl a ochránit mě před nemocemi. Oni ví, jak složitý je přechod na zimní režim a tak mi přichystali super nové teplé věci na pádlování. Jednoduše nádhera a já tak můžu jezdit potřebné hodiny na nominačních tratích. Moc díky!

Aby toho nebylo málo a do třetice všeho dobrého jsem zajel navštívit firmu Salming. Již druhým rokem mi pomáhají při všech tréninkových aktivitách mimo vodu. Díky nim jsem si mnohem víc oblíbil běhaní a to vyústilo v mé závodní pokusy, například při běžeckém seriálu RunTour na jehož nadcházející ročník se znovu těším. Z návštěvy jsem se vracel vybaven zbrusu novým materiálem na běh, do tělocvičny i posilovny a na běžné nošení. Moc díky!

A jak mi jde trénování ve studené vodě? Mám za sebou téměř dva týdny a zatím to jde skvěle. S pravidelnou přesností dělíme tréninky mezi trať ve Veltrusech, kde se celá nominace rozehraje a moji domácí trať v Troji. Studené dny střídají dny teplejší, kdy sluníčko rozehřeje ranní ledový vzduch. Podle kalendáře je tu konečně Jaro a já se těším na první opravdu teplé a krásné dny.

Vítejte na mém blogu!
Aktuální příspěvky