Hej kámo, o víkendu jsou závody

April 11, 2016

Tradiční domácí nominační závody opepřené o boj na olympijské hry do Ria jsou za dveřmi. Nejčastěji jsou označovány jako nutné zlo, které člověk musí zvládnout, pokud si chce zajistit místo v novém reprezentačním týmu. Letos se odehrají se na umělé slalomové dráze ve Veltrusech 16.-17. dubna a o týden později 23.-24. dubna na mé domácí trati v pražské Troji.

 

V čem jsou tyto závody tak zvláštní? Během dvou víkendů, čtyř samostatných závodů musí každý prodat vše, co za poslední měsíce nebo roky natrénoval. Často je provází silné vášně a osobní zájmy zúčastněných stran. Není místo pro chyby, protože se tři nejlepší výsledky započítávají do výsledné tabulky. To je jen část důvodů, proč jsou nominační závody tak specifické a rozdělují každou sezónu na před a po...

 

Samotný úspěch v nominaci však není to hlavní. Je to pouze další z postupných kroků. Její hlavní přínos je šance. Šance jet ty největší světové závody, šance poměřit se světovou elitou, šance získat cenná umístění. Jak je to letos s nominací se můžete podívat na tomto videu.

Neznám moc jiných sportů, ve kterých by tak silná skupina závodníků bojovala o jedno jediné místo na OH. Navíc když jsou v ní dva mistři světa z aktuálního olympijského cyklu. To však neplatí pouze pro kajak. Ve všech kategoriích je to neskutečně nabité a konečné rozuzlení bude velice zajímavé. Všichni jsme dřeli, trénovali hodiny v chladu a ledové vodě, potili litry v posilovně a myslím, že jsme připraveni ukázat, jakou sílu aktuálně český vodní slalom má k dispozici.

 

Nechci se tady rozepisovat jak to před nominací vidím, nemám tyhle náhledy moc v lásce, ale rád bych vyjádřil přání. Přál bych si, aby ta pohoda, která nás provází i poslední týden před nominací, kdy se společně smějeme, děláme si ze sebe navzájem legraci a snažíme se předhánět na společných trénincích nám vydržela po celé nominační závody.

 

Nakonec bych chtěl Všem, kteří se o víkendu pustí do tratě, popřát hodně štěstí, příznivou vodu a pevné nervy po celou dobu nominace. A Vás diváky pozvat, abyste přišli a vytvořili nám parádní závodní atmosféru.

Please reload

Vítejte na mém blogu!

Na cestách

March 7, 2020

1/10
Please reload

Aktuální příspěvky

March 7, 2020

October 28, 2019

April 18, 2019

December 22, 2018

December 9, 2018

December 2, 2018

October 11, 2018

Please reload

Archiv
Please reload

Tags
Please reload

Sledujte
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© 2019 Vít Přindiš