Hej kámo, o víkendu jsou závody


Tradiční domácí nominační závody opepřené o boj na olympijské hry do Ria jsou za dveřmi. Nejčastěji jsou označovány jako nutné zlo, které člověk musí zvládnout, pokud si chce zajistit místo v novém reprezentačním týmu. Letos se odehrají se na umělé slalomové dráze ve Veltrusech 16.-17. dubna a o týden později 23.-24. dubna na mé domácí trati v pražské Troji.

V čem jsou tyto závody tak zvláštní? Během dvou víkendů, čtyř samostatných závodů musí každý prodat vše, co za poslední měsíce nebo roky natrénoval. Často je provází silné vášně a osobní zájmy zúčastněných stran. Není místo pro chyby, protože se tři nejlepší výsledky započítávají do výsledné tabulky. To je jen část důvodů, proč jsou nominační závody tak specifické a rozdělují každou sezónu na před a po...

Samotný úspěch v nominaci však není to hlavní. Je to pouze další z postupných kroků. Její hlavní přínos je šance. Šance jet ty největší světové závody, šance poměřit se světovou elitou, šance získat cenná umístění. Jak je to letos s nominací se můžete podívat na tomto videu.

Neznám moc jiných sportů, ve kterých by tak silná skupina závodníků bojovala o jedno jediné místo na OH. Navíc když jsou v ní dva mistři světa z aktuálního olympijského cyklu. To však neplatí pouze pro kajak. Ve všech kategoriích je to neskutečně nabité a konečné rozuzlení bude velice zajímavé. Všichni jsme dřeli, trénovali hodiny v chladu a ledové vodě, potili litry v posilovně a myslím, že jsme připraveni ukázat, jakou sílu aktuálně český vodní slalom má k dispozici.

Nechci se tady rozepisovat jak to před nominací vidím, nemám tyhle náhledy moc v lásce, ale rád bych vyjádřil přání. Přál bych si, aby ta pohoda, která nás provází i poslední týden před nominací, kdy se společně smějeme, děláme si ze sebe navzájem legraci a snažíme se předhánět na společných trénincích nám vydržela po celé nominační závody.

Nakonec bych chtěl Všem, kteří se o víkendu pustí do tratě, popřát hodně štěstí, příznivou vodu a pevné nervy po celou dobu nominace. A Vás diváky pozvat, abyste přišli a vytvořili nám parádní závodní atmosféru.

Vítejte na mém blogu!
Aktuální příspěvky