Cesta nekončí, pouze mění směr


Posledních pár týdnů bylo hodně intenzivních a po fyzické i psychické stránce trochu víc náročných :-) Paradoxem je, že jsem si to celé i přes to strašně moc užil a hlavně mi to přineslo další cennou životní lekci. Lekci, která mě posune zase o krok dál. Znovu mi lidé v mém okolí dokázali, jak jsou úžasní. Vím, že ať se mi v životě stane cokoliv, budou tu připraveni podat mi pomocnou ruku a že i oni nechápou prohru jako selhání, ale příležitost. Jako odrazový můstek k poskočení na další stupínek. Strašně moc děkuji všem za podporu, kterou mi na mé cestě poskytují a nikdy nežádají nic na oplátku.

Nebuď smutný, jel jsi skvěle. To byla nejčastější slova, která jsem po závodě slyšel. Smutný jsem samozřejmě byl, ale jinak, než si většina lidí myslela. Ze dvou důvodů měl smutek jiný charakter, než normálně. Zaprvé, že jsem překazil Vávrovu možnost vyjet si OH a zadruhé, že tomu všemu chyběla jen jedna třešnička na dortu. Rozuzlení celého nominačního klání v přímém souboji ve finále mezi mnou, Jířou a Vávrou. Ať už by to dopadlo jakkoliv, klidně stejně jako to skočilo, udělalo by to z našeho boje opravdovou epickou bitvu. Pouze toto jedno přání, které jsem se znovu opovážil vyslovit nahlas, zůstalo nevyslyšeno.

Vše je teď rozhodnuto a já si konečně můžu začít opravdu plánovat letošní rok. Čeká mě pořádný ranec závodů a zábavy. Příští víkend si střihnu extrémní mistrovství ČR v pádlování na divoké vodě, které se odehraje na mé nejoblíbenější trati na Trnávce. Hned poté odjíždíme na letošní tour po světových pohárech. Následovat bude další extrémní štafetový závod Adrenalin cup a víkend na to budu v nové roli. Stal jsem se spolupořadatelem výukových kempů, zaměřených na rozvoj především techniky u začínajících i pokročilých vodáků. Strašně mě tato nová výzva láká a těším se, že předám co nejvíc mých zkušeností dalším.

To vše je jen začátek a plán na dalších pár týdnů. Kdybych tu měl vypsat celý program, bylo by to na několik stránek. Raději sledujte můj blog nebo jednu ze sociálních sítí a já Vás budu postupně informovat jak to jde na vodě i mimo ni. Plánuji totiž i docela zajímavé akce, kde kajak nebude hrát tu hlavní roli.

Vítejte na mém blogu!
Aktuální příspěvky