Léto v plném proudu


Hned na začátek se musím omluvit, že jsem delší dobu nic nenapsal. Jak nám však skončila první půlka závodní sezóny, byl čas vypnout a pořádně si odpočinout. Než jsem se však mohl vydat na cestu, zbývala ještě jedna věc, kterou jsem musel uskutečnit.

Letos poprvé pomáhám spoluorganizovat víkendové kempy zaměřené na výuku jízdy na divoké vodě. První z nich se uskutečnil 2.-3. července v Troji. Účast byla trochu menší, než jsem očekával, ale za to mohl brzký prázdninový termín a státní svátky, které vylákaly mnoho lidí na dovolené. Přesto si myslím, že se kemp povedl, účastníci odjížděli příjemně unaveni a plni nových rad do dalšího rozvoje. Druhý kemp se pořádá již příští víkend a účast bude mnohonásobně vyšší.

Jelikož nejsem moc velký fanda pasivních dovolených, vždy si cesty vybírám podle atraktivity a možností vyžití. Letos padla volba na Portugalsko a to z jednoho prostého důvodu. Rozhodl jsem se, že se přes léto naučím surfovat. Přemluvil jsem pro cestu dva skvělé kamarády Vojtu a Ondru. Narychlo jsme koupili letenky, ubytování zajistili přes Airbnb a pak už nic nebránilo vydat se na cestu. Čtrnáct dní jsme si rozdělily na tři části. První a nejdelší jsme strávili v Espinhu, druhou v Costa da Caparica a závěr jsme si užili přímo na plážích v Portu.

Espinho nám kromě skvělých možností surfování přineslo i jiné zážitky. Díky místním obyvatelům, kteří nám byli moc nápomocní, jsme si dosyta užili místního života, jídla a radosti z jejich vítězství na ME ve fotbalu. Zvlášť to poslední byl neskutečný zážitek a jejich čirá radost se nedá slovy popsat, to se musí zažít.

Po našem přesunu vlakem na jih Lisabonu jsme s lehkými problémy našli ubytování na farmě přibližně 200 metrů od krásné nekončící pláže. I když nám zde vlny tolik nepřály, dalo se surfovat každý den a ukázalo se, že pro nácvik vstávání a hledání té správné pozice to bylo ideální.

Závěr jsme strávili v Portu, snažili se každý den zlepšovat naše schopnosti na surfech, ochutnávali místní výborná Portská vína a celkově si užívali závěr opravdu povedeného výletu. Portugalsko mohu jen doporučit. Příjemní lidé, krásné pláže, dobré víno a to vše není finančně náročné.

Aktuálně jsem znovu v tréninkovém procesu, ale návrat do něj byl náročnější, než jsem čekal. Souběžně s tréninky se připravuji na velkou výzvu, která se přede mnou objevila. Český olympijský tým mě oslovil, abych se stal tváří olympijského parku Rio-Lipno a přinášel lidem v každodenních videích atmosféru a mé pocity z jednotlivých aktivit, kterých na Lipně bude nepřeberné množství. To prostě nešlo odmítnou a já se nemůžu dočkat, až to všechno za pár dní začne.

Vítejte na mém blogu!
Aktuální příspěvky