Už to máme, ale dáme to pro jistotu znovu


Je vážně legrační jak rychle a nečekaně se mohou věci vyvinout. Občas stačí opravdu málo a člověka to zavede na úplně novou cestu. Mě se to před pár týdny stalo. Na jedné společenské akci na Kayak Beach baru jsem se před kamarádem z ČOV Tomášem zmínil, že bych se rád třeba na víkend podíval na Lipno do olympijského parku a s čímkoliv jim tam pomohl. Protože byl již na odchodu, jen mi rychle odpověděl, že je to super nápad a hned se mi druhý den ozve.

Ani jsem nečekal, že mi opravdu druhý den dá vědět, ale on své slovo dodržel. Poslal mi odkaz na videa, která natáčel při zimních olympijských hrách mládeže v Lillehammeru se vzkazem, že bych tohle dělal v olympijském parku na Lipně. Z počátku jsem z toho byl dost vykulený, ale postupně jsem to začal brát jako obrovskou výzvu. Stačila chvíle přemýšlení a na nabídku jsem kývnul. Následovaly další schůzky, schvalování a příprava na něco o čem jsem měl minimální znalosti. Prostě jsem po hlavě skočil do vody.

Měl jsem velké štěstí a nemusel v tom plavat sám. Kluci z Go4Gold Zdenda a Tadeáš, kameraman Honza a jižanský elegán Robert mi ukázali jakým směrem se mám vydat. Den před otevřením parku jsem na místo dorazil, natočili jsme úvodní díl a tím celé, téměř třítýdenní dobrodružství začalo. Nemusím vám říkat, co jsme dělali, protože se na to můžete podívat na YouTube kanálu Českého olympijského týmu, ale já získal něco mnohem cennějšího, co na videu neuvidíte.

Každý den pro mě byl nový. Musel jsem se naučit překonat hranici své komfortní zóny, jednat s novými lidmi, pracovat na svých vyjadřovacích schopnostech a komunikovat s kamerou. Natáčeli jsme se slavnými sportovci, youtubery, blogery, umělci a dalšími skvělými lidmi. Neustále jsme vymýšleli vtipy a výzvy do videí a samozřejmě jsme i hodně improvizovali. Denní pracovní režim byl nastaven na 14-15 hodin. Třikrát si mě pozvali do živého vysílání v České televizi a stejně tak i do vysílání Radiožurnálu.

Získal jsem desítky nových přátel a kontaktů. Zažil hodiny vtipného natáčení a další desítky hodin zábavy s lidmi okolo mě. Byla to kolektivní práce a všem, kteří se na uskutečnění olympijského parku podíleli patří obrovský dík!

Já vám můžu s radostí oznámit, že přišla další nabídka na natáčení videí. Už trochu tuším, co od toho čekat, ale těším se stejně jako na začátku. Samozřejmě je pro mě stále hlavní vodní slalom a po úspěšném mistrovství republiky, kde jsem obsadil 2. místo v individuálním závodě a 1. místo v závodě hlídek se již plně připravuji na nadcházející světový pohár v pražské Troji. Aktuálně držím v celkovém pořadí druhou příčku, tudíž je rozhodně o co bojovat!

Vítejte na mém blogu!
Aktuální příspěvky