Austrálie twenty16 1/3 - první dojmy

January 26, 2016

První část zimní přípravy, která je již naštěstí zamnou, se nesla ve znamení skvělých tréninkových podmínek. Těžko si vzpomenu, zda jsem v Praze do Vánoc vůbec někdy absolvoval tolik tréninků na vodě... počasí nám přálo a tak jsme jezdili co nejvíc to šlo, prokládali to množstvím posiloven, běhů, tělocvičen a plaváním. Prostě vším co k tomu v tomto období patří. Zato z běžek jsem se ani nesnažil smýt letní mazání. Tak snad příští rok se na nich trochu sklouznu.

 

Ihned po oslavě nového roku, kterou jsem strávil v Rokytnici nad Jizerou s přáteli, dokonce jsem poslední den zahlédnul i pár sněhových vloček jsem se přesunul na dva měsíce k protinožcům na další část mé přípravy na novou sezónu.

 

Mám za sebou přibližně třetinu mého pobytu v Penrithu, městečku ležícím cca 60 km od Sydney, ve kterém vznikl vynikající vodní areál pro Olympijské hry v roce 2000. Co jsem za tu dobu už stihnul?

 

Hlavně oživit si vzpomínky na roky kdy jsem zde byl naposledy. V letech 2010, 2011, 2012 jsem se zde připravoval na novou sezónu. Poté jsem zvolil bližší variantu ve Spojených arabských emirátech. Jeden olympijský cyklus utekl jako voda v pražském kanále a já jsem po čtyřech letech znovu na místě, které mám strašně rád.

 

Po třech týdnech již cítím únavu, ale není se úplně čemu divit. Když jsme se okolo Vánoc loučili s trenérem a on mi posílal nový tréninkový plán, nezapomněl dodat, že tam toho raději napsal víc, abych se tu neflákal J Jeho plán plním pro jistotu na 110% a na vodě i mimo ni se toho snažím natrénovat opravdu co nejvíce. Čím těžší to teď je, tím víc mě to baví a velkou motivací jsou závody, které se tu v následujícím měsíci uskuteční. O nich vás samozřejmě budu informovat.

 

A co jsem stihl mimo trénink? Užít si slunce, oceán, písek, surfování a nádhernou přírodu. Udělal jsem si skvělý výlet vlakem do centra Sydney. Toto město považuji za jedno z nejkrásnějších na světě, samozřejmě až po Praze J. Za krátký čas jsem se zvládl také dvakrát přestěhovat, podle toho jak mi přijížděli moji tréninkový parťáci. V neposlední řadě si často pochutnáváme na místím mase. Grilování k místnímu životu prostě patří.

 

Mějte se doma krásně!

 

 

Please reload

Vítejte na mém blogu!

Na cestách

March 7, 2020

1/10
Please reload

Aktuální příspěvky

March 7, 2020

October 28, 2019

April 18, 2019

December 22, 2018

December 9, 2018

December 2, 2018

October 11, 2018

Please reload

Archiv
Please reload

Tags
Please reload

Sledujte
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© 2019 Vít Přindiš