Vstříc novým zkušenostem


Na začátek se musím trochu omluvit. Tento příspěvek jsem trochu odkládal. Pořádně ani nevím proč, prostě jsem si vždycky říkal, udělám to zítra a nakonec z toho byl cca měsíc. Ať žije prokrastinace. :-) Každopádně jsem rád, že jsem se k němu konečně dokopal, protože shrnuje to, co se stalo po konci závodní slalomové sezóny.

Po mém druhém místě ve světovém poháru zbýval už pouze jeden slalomový závod, na který jsem se chystal. Byl to český pohár na Trnávce. Kvůli pracovním povinnostem a jednomu skvělému sportovnímu setkání s novináři při atletickém desetiboji, kde jsem mimochodem bral třetí místo, jsem se na závody dostal pouze v neděli. Mým cílem bylo zajet co nejlépe, abych si zajistil vítězství v celém seriálu českého poháru.

Sice bez tréninku, nicméně s čistou hlavou jsem do závodu nastoupil a kupodivu se mi jelo velice dobře. Nebýt hloupého doteku na docela lehké brance, tak bych bral první místo. Takto jsem se musel spokojit až s třetí pozicí, která však stačila na celkové vítězství v poháru. Podruhé v kariéře tak budu vozit celou příští sezónu na hrudi číslo jedna. Snad budu i takovou pozici co nejčastěji obsazovat na stupních :-)

Nicméně tento závod neznamenal konec sezóny a zasloužené volno jako pro valnou většinu závodníků. Já jsem upnul své síly na další výzvu, kterou jsem si vytyčil již dřív, ale až teď přišel ten správný čas. Poprvé v životě jsem se chtěl zúčastnit extrémního závodu Adidas Sickline. Během tří týdnů, které jsem měl do závodu k dispozici, jsem se snažil připravit co nejlépe, ale trochu víc něž obvykle mě brzdili pracovní záležitosti a taky nemoc, která mi vzala téměř týden tréninku.

Hlavním cílem tedy spíše bylo sžít se znovu s plastovou lodí a najezdit trochu vytrvalosti. Na samotný závod jsem vyrazil společně s parťákem Michalem Buchtelem v pondělí před závodem, abychom měli dostatek času na natrénování trati a trochu odpočinku. Michal, který závod již několikrát absolvoval si mě vzal pod svá křídla. Zasvětil mě do specifik závodu, provezl mě prvním sjezdem a celkově mi radil, kde co zlepšit a na co se zaměřit.

Jeho rady jsem si bral co nejvíc k srdci. Nicméně mi to stejně nezabránilo potkat se hlavou s jedním kamenem těsně pod vodou. Stalo se to v horní/lehčí části tratě a ta těžší mě ještě čekala. I když otřesen jsem naštěstí okamžitě zvednul, protože vidina plavby v tomto místě mně děsila a popravdě děsí doteď a soustředil jsem se na sjetí zbytku tratě. Boudík se mi to podařilo docela v pořádku a dole jsem si mohl trochu vydechnout a zrekapitulovat co se to sakra vlastně stalo? Jak jsem mohl udělat tak stupidní chybu? Michal ke mně přijel a okamžitě si všimnul, že mi z levého ucha crčí krev. Sám jsem si nebyl jistý, jak moc silný náraz to byl. Helma to bohužel téměř vůbec nepokryla a já v uchu cítil divné křupnutí.

Jelikož je Michal mnohem zkušenější na divoké vodě než já, tak okamžitě rozhodl, že takový úder do hlavy se musí zkontrolovat a pro dnešek už končíme. Mrzelo mě, že jsem nám zkazil trénink, ale postupně začaly převládat bolesti a celkově starosti, zda jsem si nepoškodil něco z vnitřního ústrojí rozdrceného ucha.

Místní doktor na ambulanci mně rychle zhlédnul a okamžitě zavolal sanitku, která mě převezla do nemocnice na traumatologické oddělení. Nebudu tady popisovat, jak co a přesně bylo dál, to si můžete najít na mém FB. Každopádně jsem byl po pár vyšetřeních a dnech docela v pořádku a mohl jsem se pustit do vytouženého závodu.

Řekl jsem si, že i to nejmenší trauma se musí rychle překonat. Proto jsem i přes bolest překryl ucho neoprenem a pustil se do tratě. Samozřejmě s ještě větším respektem jsem projížděl záludné kombinace a když jsem se ocitl za posledním skokem, cítil jsem znovu krásný pocit úlevy, že jsem to zvládnul. O samotném závodě vám povím v dalším blogu.

Vítejte na mém blogu!
Aktuální příspěvky