Jižní dobrodružství

January 8, 2017

Před začátkem cesty před námi stál hlavolam. Máme dvě auta a do nich potřebujeme dostat – šest lidí, jedenáct lodí, balíky pádel, věci na creekování i slalom, oblečení, jídlo, potřeby na kempování a hromady video techniky. Ani nechtějte vědět, kolikrát jsme navazovali lodě, než se nám podařilo je nacpat na střechy aut. Každopádně se to podařilo, a tak jsme mohli vyrazit na cestu.

 

Vyjeli jsme pozdě odpoledne a chtěli jsme chytnou trajekt druhý den dopoledne. Ač to chvíli vypadalo, že s přespáním u známých to nestihneme, nakonec se alespoň pár hodin našlo a mohli jsme si odpočinout před nástupem na trajekt v hlavním městě Wellingtonu. Trajekty mám osobně strašně moc rád, protože člověk vidí pevninu z úplně jiné perspektivy. Všichni říkali, počkej na jižní ostrov, to je úplně jiný svět, to teprve uvidíš.

 

Ihned po příjezdu mi to tak nepřišlo. Všechno z počátku vypadalo docela normálně. Měli tam silnice, i když jedna z hlavních byla po nedávném zemětřesení zavřená a nikdo neví, zda ji ještě otevřou. Také tu byly obchody, benzínky a další běžné věci. Začalo mi to docházet až později. Cestou jsem si začal všímat těch maličkostí, které rozlišují jižní a severní ostrov. Brzy se ztratil mobilní signál. Na benzínku nebo restauraci člověk narazil zřídka a musel tak pečlivě plánovat, kdy doplní zásoby a palivo. A příroda, ta byla přímo skvostná.

 

O čem vlastně náš trip na jižní ostrov byl? Chtěli jsme na creekovkách sjet pár místních řek a na slalomkách postavit tréninkovou trať někde v divočině. Obě dvě části se nám povedli. Slalomovou trať jsme si postavili pár hodin od Queenstownu, na místě zvaném Milford Sound a zavzpomínali jsme tak na staré časy. Na plasťácích jsme zdolali řeky Kakopatahi, Arahura a Pert. Poslední dvě jsme dokonce absolvovali jako helitripy, což byl tedy naprosto skvostný zážitek. Letět kaňonem nad řekou v plné výbavě a následně tu řeku sjíždět dolů s partou přátel je neskutečné.

 

Při každém sjezdu, jsem měl z té řeky respekt. Myslím si, že je to dobře, protože vím, co voda dokáže. Každopádně jsem stoprocentně věřil klukům, se kterými jsem se na toto dobrodružství vydal a jeden na druhého jsme se mohli spolehnout. Když to shrnu, tak to pro mě byly obrovsky silné zážitky, které už v sobě budu mít napořád.

 

Abych to moc neokecával, tak si myslím, že Vávrovo video vám ukáže, jaký náš trip opravdu byl. 

Please reload

Vítejte na mém blogu!

Na cestách

March 7, 2020

1/10
Please reload

Aktuální příspěvky

March 7, 2020

October 28, 2019

April 18, 2019

December 22, 2018

December 9, 2018

December 2, 2018

October 11, 2018

Please reload

Archiv
Please reload

Tags
Please reload

Sledujte
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© 2019 Vít Přindiš