Pádlování mezi písečnými dunami

March 23, 2017

Po dvou měsících doma a užívání si sněhové nadílky konečně nastal čas vyrazit pořádně zapádlovat do tepla. Letos volba padla na umělou trať v poušti ve Spojených Arabských Emirátech. Více o tomto megalomanském areálu si můžete přečíst v mém článku, který jsem před pár lety psal pro časopis Pádler.

 

Soustředění jsme naplánovali na necelé tři týdny, což je dostatečný čas nejezdit velké množství tréninků na vodě a přitom z toho nezešílet. Pobyt zde má totiž jednu nevýhodu. Není tu kromě tréninků moc co dělat! Zvlášť pokud je tu člověk již po několikáté a všechny místní zajímavosti již viděl. Do Dubaje či Abú Dhabí jsou to dvě hodiny jízdy, tudíž se tato cesta dá podstoupit pouze při volném dni, kterých jsme měli přesně jeden.

 

A upřímně, ani tam toho není moc k vidění. Je to jedna velká přehlídka luxusu. Mně osobně se již od mé první návštěvě na Dubaji nejvíce líbí její stará část Deira. Trhy, staré nákladní dřevěné lodě, úzké uličky a hlavně fantastický přívoz dodávají této části města své kouzlo. Svůj půvab má i moderní Dubai marina, plná příjemných restaurací a kavárniček.

 

Kvůli obdivování místního přepychu jsme však do emirátů nepřijeli. Cílem bylo se pořádně rozjezdit a zamakat před nadcházející sezónou. Myslím, že se to docela povedlo, protože nebyl problém absolvovat všechny tréninky a obzvláště ke konci jsme dokonce využívali trať téměř sami, protože ostatní skupiny se odebraly postupně na cesty domů.

 

Co pro mě bylo výbornou vzpruhou při náročném a monotónním soustředění byla Aki, která mě přijela navštívit. Let z Prahy do Dubaje trvá okolo šesti hodin a díky zájmu českých turistů o tuto destinaci se dají letenky pořídit docela lacino. Měl jsem tak možnost jí ukázat alespoň pár místních zajímavých míst a oprostit se tak od denní rutiny a drilu. Ten se vždy skládal z tréninku na vodě, obědu, tréninku na vodě, videu z tréninku a následně běhu nebo posilovně.

 

Po příletu do ČR mě čekala krátká aklimatizace a odjezd na závěrečné soustředění zimní přípravy do francouzského Pau.

Please reload

Vítejte na mém blogu!

Na cestách

March 7, 2020

1/10
Please reload

Aktuální příspěvky

March 7, 2020

October 28, 2019

April 18, 2019

December 22, 2018

December 9, 2018

December 2, 2018

October 11, 2018

Please reload

Archiv