Pádlování mezi písečnými dunami

March 23, 2017

Po dvou měsících doma a užívání si sněhové nadílky konečně nastal čas vyrazit pořádně zapádlovat do tepla. Letos volba padla na umělou trať v poušti ve Spojených Arabských Emirátech. Více o tomto megalomanském areálu si můžete přečíst v mém článku, který jsem před pár lety psal pro časopis Pádler.

 

Soustředění jsme naplánovali na necelé tři týdny, což je dostatečný čas nejezdit velké množství tréninků na vodě a přitom z toho nezešílet. Pobyt zde má totiž jednu nevýhodu. Není tu kromě tréninků moc co dělat! Zvlášť pokud je tu člověk již po několikáté a všechny místní zajímavosti již viděl. Do Dubaje či Abú Dhabí jsou to dvě hodiny jízdy, tudíž se tato cesta dá podstoupit pouze při volném dni, kterých jsme měli přesně jeden.

 

A upřímně, ani tam toho není moc k vidění. Je to jedna velká přehlídka luxusu. Mně osobně se již od mé první návštěvě na Dubaji nejvíce líbí její stará část Deira. Trhy, staré nákladní dřevěné lodě, úzké uličky a hlavně fantastický přívoz dodávají této části města své kouzlo. Svůj půvab má i moderní Dubai marina, plná příjemných restaurací a kavárniček.

 

Kvůli obdivování místního přepychu jsme však do emirátů nepřijeli. Cílem bylo se pořádně rozjezdit a zamakat před nadcházející sezónou. Myslím, že se to docela povedlo, protože nebyl problém absolvovat všechny tréninky a obzvláště ke konci jsme dokonce využívali trať téměř sami, protože ostatní skupiny se odebraly postupně na cesty domů.

 

Co pro mě bylo výbornou vzpruhou při náročném a monotónním soustředění byla Aki, která mě přijela navštívit. Let z Prahy do Dubaje trvá okolo šesti hodin a díky zájmu českých turistů o tuto destinaci se dají letenky pořídit docela lacino. Měl jsem tak možnost jí ukázat alespoň pár místních zajímavých míst a oprostit se tak od denní rutiny a drilu. Ten se vždy skládal z tréninku na vodě, obědu, tréninku na vodě, videu z tréninku a následně běhu nebo posilovně.

 

Po příletu do ČR mě čekala krátká aklimatizace a odjezd na závěrečné soustředění zimní přípravy do francouzského Pau.

Please reload

Vítejte na mém blogu!

Na cestách

March 7, 2020

1/10
Please reload

Aktuální příspěvky

March 7, 2020

October 28, 2019

April 18, 2019

December 22, 2018

December 9, 2018

December 2, 2018

October 11, 2018

Please reload

Archiv
Please reload

Tags
Please reload

Sledujte
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© 2019 Vít Přindiš