O alkoholu, hudbě a Portugalsku

V po závodní letní pauze, která přišla začátkem července, jsem se ani moc nenudil. Dal jsem si sice volna trochu víc, než je normální, ale moje záda, která se při posledním závodě SP v Lipsku dost ozývala, to věřím ocenila. Navíc jsem se po několika měsících neustálého tréninku a závodění cítil dost fyzicky i psychicky unavený.

Celou pauzu odstartoval projekt Pij s rozumem. Na začátku května mě oslovila jedna reklamní a marketingová agentura, zda bych se nechtěl stát tváří kampaně, která se snaží upozornit na rizika spojená s konzumací alkoholu při jízdě na vodě. Po společné schůzce jsem na tento projekt kývl, protože mi přijde, že se tradiční vodáctví z našich řek pomalu vytrácí a stává se z toho jen jedna velká alkoholová jízda. Nemám nic proti alkoholu, ani nechci nikoho poučovat, co má nebo nemá dělat, ale smyslem celé kampaně je upozornit na hrozby a pokusit se přesunout večírky z řek do kempů.

Vzhledem k mé časové vytíženosti bylo docela těžké najít vhodný termín na natáčení. Jednu chvíli jsem si dokonce myslel, že to celé nevyjde, ale nakonec jsme hned druhý den po příjezdu ze světového poháru v Německu vyrazili ráno na Sázavu, kde jsme celý den natáčeli. Musím říct, že to bylo docela zábavné. V řece ten den nebylo zrovna moc vody, takže jsme nejdřív asi dvě hodiny vytipovávali místa, kde se nám podaří nabrat dobré záběry. Nakonec se to povedlo. Každé místo jsem projel tak 10x, abychom si byli jistí a výsledné video už koluje po internetu.

Když mě jako malého brali rodiče každoročně na Vltavu, tak to tam vypadalo rozhodně jinak než dnes. V současnosti je na každém jezu hospoda nebo bar, což přímo vybízí k tomu dát si drink. Uvidíme, kam se dál české vodáctví bude vyvíjet.

Ještě ten samý den jsem skočil na vlak a vyrazil směr Hradec Králové. Proč? Protože se tam konal tradiční Rock for People. Minulý rok jsem tam byl poprvé, na jeden den s kamarádem Richardem a byla to pecka. Letos mě čekala mnohem širší společnost. Ačkoliv samotný festival nebyl, co se týče kapel, nijak peckovní, tak jsme si to i tak skvěle užili.

V pátek jsem se dostal do Prahy a okamžitě zamířil do Troje. Musel jsem totiž začít připravovat letošní první Hiko Whitewater kemp, na který mělo přijet přes 25 účastníků. Dost nám přálo počasí, vše probíhalo hladce a myslím, že se všichni bavili. To je to hlavní! Za týden mě čeká druhý kemp, na který je přihlášeno přes 40 zájemců, tak jsem dost zvědavý, jak takový nápor zvládneme.e

Vítejte na mém blogu!
Aktuální příspěvky