Letní Francie

Po parádní cestě jižním Portugalskem jsem se na tři dny vrátil do Prahy, abych se přebalil a zároveň připravil vše potřebné na soustředění, na které jsem odlétal. Čekaly nás necelé tři náročné týdny na trati letošního mistrovství světa ve francouzském Pau. Ještě před odletem jsem stihl pár rychlých tréninků v Troji, abych se ujistil, že jsem všechno nezapomněl.

Trať v Pau mám strašně rád. Myslím, že jsem tu byl poprvé v roce 2009 na podzimním soustředění a od té doby se sem rád vracím. Umělá a velice dobře technicky řešená trať charakterem spíše připomíná přírodní řeku a dle toho se odvíjí i její chování. Voda je dost proměnlivá a těžká pro čtení.

To byl také účel tohoto soustředění. Pokusit se získat co nejvíce jistoty v jednotlivých pasážích trati a naučit se předvídat její chování. Nakonec jsme na trati absolvovali téměř třicet tréninků, všeho možného druhu, abychom si byli jisti, co v danou chvíli provést. Avšak trénink je jedna věc a závod druhá.

Kromě klasických tréninků na vodě jsme každý den do plánu doplňovali běh či posilovnu a celkově musím říct, že jsem byl moc spokojený s odtrénovaným objemem. Našlo se i pár volných chvil, kdy jsme si od trénování mohli odpočinout. Jediný volný den jsme strávili na pláži v Hossegoru, krásné surfařské oblasti, kam se jednou musím vydat na delší výlet. Půl dny volna jsme strávili odpočinkem u hotelového bazénu nebo výletem do vinařské oblasti Jurancon, kde jsme ochutnali víno na naší oblíbené vinici Clos Lapeyre.

Po návratu do ČR budou následovat další dva týdny tréninku, před odjezdem na druhou závodní půlku sezóny. Prvním závodem v pořadí bude závěr Českého poháru na Lipně, následovaný čtvrtým a pátým světovým pohárem v Itálii a Španělsku. To hlavní finále však přijde na konci září při MS právě ve Francii.

Vítejte na mém blogu!
Aktuální příspěvky