Konečně titul

Po sérii druhých míst na mistrovství Evropy a druhém místě na mistrovství světa jsem si letos konečně dojel pro svůj vysněný titul. Mistrovství Evropy v Pau se pro mě stalo nezapomenutelným závodem, který jsem ozdobil zlatem jak z individuálního závodu, tak závodu týmu společně s Jířou a Vávrou. Byl to parádní vstup do sezóny, po zvládnuté jarní nominaci, která je vždy extrémně fyzicky i psychicky náročná. Ale jaký vlastně byl její zbytek

Myslím, že hodně dobrý. Podařilo se mi obhájit vítězství v sérii Českého poháru a získat bronz na mistrovství ČR. Což považuji v české konkurenci za hodně povedou věc.

Na mezinárodní scéně to kromě již zmiňovaného mistrovství Evropy také nebylo vůbec špatné. Na jaře jsem obsadil třetí místo v rankingovém závodě v Německu a následně znovu třetí místo na stejné soutěži v pražské Troji uprostřed léta.

Ve světovém poháru jsem navázal na výborná celková umístění z předešlých let a znovu se postavil mezi tři nejlepší závodníky sezóny. Hodně mi k tomu pomohlo vítězství ve světovém poháru v Německu a následně druhé místo při finálovém závodě v Praze. Po fiasku při prvním světovém poháru v Londýně, kde jsem téměř nebodoval, jsem přestal doufat v dobré celkové umístění, ale čtyři finálové účasti a závěrečný finiš mě téměř dostal až na druhou pozici. K té mi chyběli pouhé čtyři body.

Poslední a hlavní závod sezóny bylo mistrovství světa ve Španělsku, na které jsem se ohromně těšil. Bylo to zároveň i první nominační klání směrem k olympijským hrám v Tokiu, které se příští rok konají. Myslím, že jsem na závod měl parádní formu. Podařilo se mi s přehledem dostat do finále, kde jsem chtěl zabojovat o co nejlepší výsledek. Bohužel jsem ve finále přerušil svoji dvanáct jízd trvající čistou linii a dotekem hned na první bráně jsem se dostal do svízelné situace. Zbytek závodu jsem absolvoval na hraně rizika, které mi vycházelo, až do poslední protivodné branky, kde jsem obdržel další penalizaci. Ta znamenala konečné šesté místo a odsun z medailové bronzové pozice.

Přesto hodnotím své vystoupení na MS velice pozitivně. Šesté místo v individuálním závodě, stříbro v týmovém závodě a jeden získaný bod směrem k olympijské nominaci.

Teď mě čeká zasloužený oddech a poté návrat do tréninku, abych byl na sezónu 2020 co nejlépe připraven.

Vítejte na mém blogu!
Aktuální příspěvky